Minerální podhledy

Nevzhledný či jinak nevyhovující strop lze poměrně jednoduše proměnit aplikací podhledové konstrukce. Nejde přitom jenom o estetiku, i když ta je také podstatná, ale jsou situace, kdy je potřeba podhled udělat z bezpečnostních důvodů (potrubní rozvody, či elektrické kabely, které vedou přímo nad našimi hlavami, nejsou jistě nic příjemného). Do jisté míry podhledy zlepší také tepelný komfort a plní také akustickou funkci.

A jak tedy na to?

Kotvení vyberte podle toho, na jakou nosnou konstrukci budete podhled montovat. Jedná-li se o železobetonový strop, nejlepší je využít přímo zabudovaných prvků v něm, pokud tam tedy nějaké jsou. Pokud ne, přichází na řadu hmoždinky. U dřevěných stropů lze potom využít hřebíky či vruty.

Vyrovnání stropu

Závěsem můžete docílit vyrovnání nestejné výšky stropu. Ten poté navazuje na nosnou kostru a samotný plášť. Tady si už můžete vybírat z většího množství materiálů. Sádrokartonové desky i minerální desky AMF Thermatex, Armstrong a Rockfon nabízí naše stavební firma KADAŇKA stav s.r.o. Ta také zajistí montáž a všechny práce okolo.