Revitalizace bytových domů

Provádíme kompletní obnovení či oživení domů, které vlivem času a opotřebení přestaly vyhovovat současným požadavkům na bydlení. Revitalizace panelových a bytových domů nezahrnuje pouze výměnu problematických částí konstrukcí, jakými jsou okna a dveře. Přináší především snížení provozních nákladů domu a lepší podmínky pro bydlení díky nové zvukové izolaci a stálejší tepelné pohody. My provádíme veškeré práce související s revitalizací bytových domů:

Bydlení v bytových městských domech skýtá jeho obyvatelům velké výhody, nejen dostupnost kulturních akcí, ale třeba i lékařské péče a nabídky zaměstnání. Starší bytové domy je ovšem také nutné kontrolovat a po čase i rekonstruovat, aby v budoucnu dobře sloužily svému účelu. Obzvlášť byty ve vyšších patrech, pod střechou, mohou mít z minulosti problémy s vytápěním, naopak v létě jsou zatíženy velkým vedrem. V takovém případě je vhodné zateplit půdu, a zamezit únikům tepla. Dalším problémem bývá celkový stav střechy, kdy může být krov ve špatném stavu, stejně jako krytina. I v tomto případě naši odborníci zkontrolují současnou situaci a navrhnou Vám možné řešení problémů tak, aby střecha nadále byla bezpečná i úsporná.

Ve starší zástavbě je revitalizace panelových domů dnes již téměř nezbytná. Původní materiály mnohdy dávno neplní svou funkci a provoz takového domu je neekonomický a pro obyvatele nepohodlný.

Revitalizace bytového domu přináší především tyto výhody:

  • úspora 40 – 60 % nákladů na vytápění
  • zvýšení zvukové izolace celého bytového domu
  • odstranění vnitřních plísní vznikajících kvůli nízké povrchové teplotě
  • optimální využití tepelně akumulačních vlastností
  • zvýšení odolnosti objektu proti povětrnostním vlivům
  • prodloužení životnosti objektu a zlepšení jeho technického stavu
  • zlepšení vnějšího vzhledu objektu
  • navýšení tržní ceny celého objektu

Kontaktujte nás

Častým zadáním bývá také výměna balkonů, kde je nutné po letech udělat generální opravy, ať už z důvodu zatékání, či zrezivění plechů. Konečnou prací na exteriéru domů bývá nový nátěr fasády, který také přispěje k estetickému vzhledu domu. V interiérech domů jsme schopni rychle a šikovně vyměnit okna, dveře, elektrorozvody, výtahy i elektroinstalaci. Oslovte nás, pokud hledáte specialisty na revitalizaci bytových domů ve městě Brně, splníme Vaši představu o bydlení a dáme Vašemu domu nový, moderní kabát.