Tepelná izolace stropu sklepa

Tepelná izolace stropů sklepa, tedy ze studené strany, se využívá takzvaných izolačních desek, které se lepí speciální maltou. Ta je nanášená celoplošně na strop. Tím, aby se zabránilo tvorbě možných tepelných mostů, je zapotřebí desky aplikovat na doraz k sobě, tedy bez mezer a s mírným přesahem. V žádném případě však nesmí vzniknout žádná křížová styková místa.

Pokud se rozhodnete zateplit studenou stranu stropu sklepa, pak by použitý materiál neměl mít tloušťku výrazně menší, než 12 centimetrů. Každý centimetr, který váš strop unese, je vždy k lepšímu. Pozor ale, aby jste strop nesnížili natolik, že by bylo problematické se v něm i nadále volně pohybovat.

Kontaktujte odborníky

Jestliže se chystáte zateplit svůj sklep, měli byste tuto činnost svěřit odborníkům. Jen správnou aplikací přispějete k výraznému snížení nákladů za energie a předejdete zbytečným opravám v budoucnu. My máme s izolací stropu dlouhodobé zkušenosti, máme potřebný materiál i techniku, která umožňuje práce dokončit za krátký časový úsek a tím vám výrazně ušetřit nejen zmíněný čas, ale především vaše peníze.