Pokládka dřevěné podlahy

Rádi byste vdechli svému domovu jistou dávku luxusu, ale zároveň decentnosti? Přírody, ale zároveň pohodlí? Je těžké vybalancovat takovou hranici, ale jistým řešením může být dřevěná podlaha. Ať už podlahu měníte, nebo hodláte pokládat podlahu na ploše, kde nikdy žádná nebyla, je třeba si dobře promyslet, jak na to.

Je jistě příjemné pro oči i duši, když si vše děláte sami. Podlaha roste pod rukama, a vy na sebe můžete být právem pyšní. Dejte si však pozor na to, abyste nepřecenili své síly. Zvláště, pokud podlahu pokládáte na nerovný povrch, je důležité udělat takové kroky, aby došlo k vyrovnání. Na křivý povrch by jinak nasedla nerovná podlaha, a všechen nábytek byste museli vypodkládat, aby se nehoupal. V případě velkých skříní, knihoven nebo linek by to mohlo být i nebezpečné.

Zbystřete také ve chvíli, kdy víte, že vaše stěny jsou všechno, jen ne rovné a rohy v pravém úhlu. Pokládka podlahy v takovém místě bude o to náročnější.

Pozor si dejte také na to, abyste si svou dřevěnou podlahu neodbornou manipulací nepoškrábali či jinak nepoškodili. Koukat na to budete ještě pěkně dlouho, tak si ten pohled nepokazte nepěknou rýhou.

Pokud byste chtěli raději pokládku své dřevěné podlahy přenechat odborníkům. Naše firma sídlí v Brně, ale práce provádí po celé republice. Můžete se spolehnout na profesionalitu a individuální přístup – než dojde k samotnému pokládání podlahy, odborníci z naší firmy se na místo přijedou podívat a domluví se s vámi na všech detailech. Rádi odpoví na vaše otázky, doporučí, jaký typ podlahy se pro dané místo hodí (pokud ještě nejste úplně rozhodnutí), položí podlahu, a nakonec firma může zajistit i veškeré úklidové práce.