Rekonstrukce kuchyně

Rekonstrukce kuchyně je proces, na který se ženy většinou hodně těší a mužům se do něho většinou nechce.

Proč se do rekonstrukce kuchyně pouštět a jaké jsou možnosti?

Nežijeme v době našich prarodičů, aby nám jedna kredenc sloužila celý život a ještě ji po nás někdo zdělil. Mnoho panelákových bytů je stále ještě vybaveno jedním z několika málo typů sektorových kuchyní z předrevolučních dob. Jenže tyto linky byly zpravidla dost malé a co si budeme nalhávat, pokud nejste milovníky retro stylu, tak ani ten design není nic moc.

Kuchyně je srdcem bytu. Kromě vaření se v ní často také stoluje, rodina zde tráví čas pohromadě. Čím dál častěji se na realitním trhu objevují byty s dispozicí „+KK“, tedy kuchyně spojená s obývacím pokojem. Proto je důležité, aby kuchyně nejen lahodila vašemu oku, ale byla také funkční. Když v bytě žijí dva lidé, nepotřebují mnoho velkých hrnců ani několik sad talířů. S rostoucím počtem členů domácnosti roste i potřeba většího a více nádobí. K tomu se doma kupí domácí spotřebiče – robot, pomalé hrnce, rychlé hrnce, rýžovar, šunkovar, kávovar, smoothie maker a kdo ví, co ještě. A najednou původní minimalistická kuchyňská linka přestává kapacitně stačit. Pak je čas na rekonstrukci, respektive zvětšení.

Částečná rekonstrukce kuchyně

Pokud vám linka velikostí vyhovuje, jen ten design není už to pravé ořechové, můžete zachovat korpus a vyměnit pouze dvířka. Tato proměna patří do kategorie „za málo peněz hodně muziky“. Kuchyně dostane úplně nový kabátek, ale finančně na tom nevykrvácíte.

Podobně minimalisticky se dá vyměnit pracovní deska, na které zpravidla zub času a používání hlodá nejvíce, a obložení za kuchyňskou linkou. Zde existuje spousta možností – obklady, lamino, stále populárnější betonová stěrka, sklo…

Naše nabídka

Naši zkušení řemeslníci si poradí s instalací všech těchto povrchů a nadto vám ještě mohou prozradit výhody a nevýhody jednotlivých materiálů. Nabízíme také výměnu a pokládku podlah či instalaci svítidel, takže rekonstrukci vaší kuchyně zvládneme od podlahy ke stropu včetně instalace vestavěných spotřebičů.

Nabízíme rekonstrukce kuchyní v Brně a okolí. Každý pracovní úkon s vámi zkonzultujeme a budeme se maximálně snažit vyhovět vašim požadavkům. Cenu určujeme individuálně podle skutečně provedených prací, žádné paušální nadsazené částky v našich kalkulacích nenajdete.

Kontaktujte nás

Pokud uvažujete o rekonstrukci kuchyně, zavolejte nám, rádi se domluvíme na spolupráci!