Vyplatí se revitalizace bytového domu

Uvažujete o revitalizaci bytového domu, ale pořád si nejste jisti, zda se vám vynaložená investice vrátí? Pokusíme se vám na tento problém co nejjednodušeji odpovědět.

Vyplatí se revitalizace bytového domu?

Návratnost vaší investice je v podstatě okamžitá. Nákupem bytu v revitalizovaném domě totiž jeho hodnotu ihned navýšíte o 10-30 %. Míra procent je přímo úměrná lokalitě, kde se bytový dům nachází. Ovšem už to je pádný argument k revitalizace bytového domu. V dnešní době hodnota nemovitostí neustále roste, jde tedy minimálně o velmi dobrou investici.

Jaká je návratnost energetických opatření?

Ta jsou závislá čistě na vás. Opatření totiž zcela podléhají vašim pracím, které budete v bytovém domě vykonávat a v jaké celkové výši budou. Například u zateplení fasády je třeba počítat s návratností pouze těch vrstev, které by chyběli při pouhé opravě fasády bez zateplení.

Jako návratnost investice se dá považovat právě použitý izolant, jelikož fasáda by se časem musela udělat tak jako tak. Návratnost přináší právě izolant, který uspoří značnou část tepla a tím není zapotřebí využívat tolika energie. Návratnost je zhruba 7 let v plné závislosti na tloušťce a druhu izolantu.

Zajímá vás více?

Pokud vás zajímá více o revitalizaci bytového domu, rádi vám poradíme a pomůžeme, nebojte se ozvat. Revitalizací můžete jen získat.